21 Temmuz 2007 Cumartesi

3 jenerasyon Argunlar

Abdullah & Tanju, Tanju & Cem, Cem & Mars...

Carlos Dedem!

Süleyman Dedem Roberto Carlos'a benzemiyor mu?
Dedecim, videolarıma da bakabildin mi? Aşağıya mutlaka yorum yaz.
Mars.-

Not: Süleyman dedem sağdaki. ;)

Halam bugün İstanbul'a döndü!

Halamın yeri ayrı. Sırf benim doğumum için 5.000 mil uzaktan kalktı geldi, anneme ve babama bissürü yardım etti, beni de anne ve babamdan sonra kucağına ilk o aldı. Şu sıralarda İstanbul'a inmiş olması gerek...

Halam! Her şey için çok teşekkür ederim. En kısa zamanda İstanbul'da görüşürüz.

Mars.-

Burcum!

Hayatımın aşkı, Mars'ın annesi bugün çok daha iyi. Kendi başına ayağa kalkıp yürüyebiliyor. Gerçi akşam biraz ateş yaptı ama, şimdi daha iyi. Bugün bir ara ben uyuklarken Mars'a "aşkım" diye seslendiğini duydum, kıskanmadım desem yalan olur, duymamazlığa geldim.
Hey Mars'ın annesi, Mars'ın babası seni çok seviyor...

Babasının Kuzusu!

Bugün ilk kez Mars'ın altını değiştirdim. Müthiş bir duygu. Bet sesimle Dandini Dastana'nın hip hop versiyonunu söyledim. Daha fazla devam etmemem için hemen sustu. :)

Fırsat buldukça onu kucağıma alıyorum ve sık sık loş ışıkta göz göze geliyoruz. Ben sarı diyorum, onun gözleri lacivert diyor, ben Şampiyon diyorum, onun gözleri Fener Fener bakıyor.

Keşke gözlerimde bir kamera olsa da her anını, her mimiğini, her sesini, her detayını durmaksızın kaydedebilsem. Burcu'yla birlikte aşırı endorfinden mest olmuş durumdayız.

Babası...

Sünnet kaldı Pazar'a!

Ey ahali, duyduk duymadık demeyin!

Memleketten
şehzade kaftanı temin edilmesi önerisi dikkate alınarak zat-ı muhteremin sünnet töreni Pazar sabahına ertelenmiştir. Altın varak işlemeli, lacivert renkli has kadifeden dokuma kaftanın yarın bugün Yeni Dünya'ya varması beklenmektedir. Pazar sabahı kesim işlemini takiben büyük şenlikler ve şaşalı bir geçit töreni düzenlenmiştir. Hastane önünden hareket edecek kortej Madison Caddesi üzerinden tarihi Morristown Parkı'na intikal edecek, Şehzade Mars Bey Hazretleri 4 deve yavrusunun çektiği oymalı kakmalı bebek arabasıyla yol boyunca tebasını selamlayacaktır. Parktaki Corç Vaşington büstü yanına diktiğimiz Atatürk büstü önüne çelenk bırakılması ve saygı duruşunu takiben sırasıyla New Jersey Valisi, Morristown Belediye Başkanı, T.C. New York Başkonsolosu, Morristown Müftüsü, New York ve Morristown Fenerbahçeliler Derneği Başkanları günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapacaklardır. Törene katılımın rekor düzeyde olması beklendiği için Homeland Security tarafından ekstra güvenlik tedbirleri alınmıştır.

Not: Zinhar çiçek gönderilmemesi, arzu edenlerin PayPal aracılığıyla Türk Eğitim Vakfına bağışta bulunmaları rica olunur. :)


20 Temmuz 2007 Cuma

Yarın sünnet, öteki gün deniz!

Doğumunu göremedik, sünnetini de mi göremeyeceğiz demeyin oğlumuzu atlı karıncaya oturtup, montaj bandında ele güne maymun yapmaya niyetimiz yok. Yarın sünnet olacak Allah'ın izniyle. Doktorumuz da zaten Türk, ne kadar keseceğini biliyordur...

Eskiden evde bir yerlerde 18mm bir film şeridi vardı, sanırım babamın sünnetiydi. Babam kaçıyor, mahallenin sünnetçisi kovalıyordu. O filmi bir kez görebildik, sonra derin devlet tarafından yok edildi. Bugün bulsak Cannes Film Festivali'nde kısa komedi dalında kesin ödül alırdı.

Benzer bir tören kabusu da, post-modern bir yorumla benim gibi tüm 70'ler kuşağı beyaz Türk erkeklerin başından geçmiştir. Meşhur atlı karınca, palyaço vs... Yer:
Kemal Özkan Sünnet Sarayı, Meşeli Sokak 39 Numara, 4. Levent.
Bizim ofis bugün iki bina ötede herkes tarifi Kemal Özkan'dan kolayca kapıveriyor...

Babası...


İşte göbek ve kes!


Göbeği ikinci kez (yalandan) ben kestim, ancak hem kamerayı, hem de makası tutmayı riskli bulduğum için (mazallah pipiye denk gelir falan) bu muhteşem anın tam orasını sizle paylaşamıyoruz. Bununla idare edin. Bu arada Merak edenler vardır. Kordon kanını bankaya yatırmadık, getirisini negatif olarak hesapladık. Şu andaki teknoloji zaten ancak dandik bilim-kurgular seviyesinde (Bladerunner kadar bile değil) pek işe yaradığı görülmemiş. Zaten Allah göstermesin, Allah hem kandil günü, hem de Dünya Fenerbahçeli'ler Günü doğan bebeyi ebediyete kadar korur, kollar...

Ancak geleneksel göbek bağı konusunda başka yaratıcı fikirlerimiz var. Bu yüzden anket açıyorum oylarınızı ve görüşlerinizi bekliyoruz:

Babası.

Mars gezegeni ancak 2287 yıl sonra tekrar bu kadar yakından geçecek.

Emre diyor ki:

Cem ve Burcu,


Ne ilginçtir ki sizin hayatınızı 19 Temmuz'dan itibaren aydınlatmaya başlayan Mars gibi
Mars gezegeni de bugün öğrendiğim şekilde bu yıl Ağustos'tan itibaren geceleri gökyüzünün en parlak cismi olacak ve hepimizin hayatını aydınlatacakmış. Çıplak gözle dolunay kadar büyük görünecekmiş.

Ve 27 Ağustos, Mars'ın dünyada en büyük göründügü gün olacak. Yine 27 Ağustos gecesi 00:30'da gökyüzünde Dünya'nin iki ay'i varmis gibi görünecek.

Mars'ın dünyaya bu kadar yakin geçecegi bir sonraki tarih 2287 yılı. Bugün hayatta olan hiçbir kimse bu olayi tekrar göremeyecek. Mars'ın doğduğu gün bu bilginin gelmesi konusuna diyecek bir şeyim yok.

İyi ki doğdun Mars!

Emre.

Mars'ın Abisi Cem :)

İtiraf etmek gerekirse Burcu'yla daha düne kadar "Mars'ın abisi", "Cem'e kardeş geliyor" diyerek makara yapıyorduk.. Bugün Mars'ı ilk kez kucağıma aldığımda işin ciddiyetini kavradım.

Bakmayın büyük dediğimize, yine de öyle küçük, öyle çaresiz ki, ancak başını annesinin göğsüne, babasının omzuna dayadığında
huzur buluyor. İnsan o zaman anne baba olmak ne demek daha iyi anlıyor. Bu arada Mars'a yarım gün neredeyse Limoges biblosu muamelesi yaptım. İnsan elini değmeye bile korkuyor. Baktım ki hemşireler sağlam kavrıyorlar, artık korkmuyorum.

Akşamüstü odadaki ışıkları kıstık, onu kucağıma aldım, ilk kez gözlerini açabildi. Etrafı incelemeye başladı. Dünyanın en güzel gözleri onlar olmalı. :)

Dünya Mars'ın etrafında dönüyor!

Herhalde Galileo böyle bir şey demiş olsa zat-ı muhteremi zindana değil, tımarhaneye kapatırlardı. :) Ama bugün ben diyorum, hodri meydan!

Öncelikle e-mail ile, sms'le, telefonla iyi dileklerini, tebriklerini gönderen, günlüğe çiziktiren eş, dost, arkadaş, akraba tüm sevenlerimize sonsuz teşekkürler.

Herkesin ortak sorusuna cevap: Burcu da gayet iyi durumda. Ne de olsa koskoca Mars'ın annesi, o kadar güçlü yani.

Mars'ın Babası


Babam heyecan içerisinde, ses tonu iki oktav yumuşadı. :) Ve işte ilk ıngaaa ve artık dışardayım!
Mars :)

19 Temmuz 2007 Perşembe

Dedemden Mektup!

Tanju dedem demiş ki...

Sevgili torunum, Mars

Bugün 19 Temmuz 2007 Saat 11:00. Dünyaya gelişine 5-6 saat kaldı. Seni hasretle bekliyoruz.

Benim babamın, senin babanın dünyaya geldiği 19 Eylül 1971 sabahında
neler hissettiğini, şimdi çok daha iyi anlıyorum. Senin baban da, bir gün aynı şeyleri hissedecek.

1947-2007, Aramızda tam altmış koca yıl var. İki Büyük savaştan çıkmış bir dünyaya gözlerimi açmıştım ben. İhtilaller , ekonomik krizler, anarşi , terör, küresel ısınma gibi sorunlar hepsi bu dönemde gündeme geldi. Maalesef ben böyle bir dünyayı sana teslim ediyorum. Umarım sen ve senin neslin tüm bu sorunların üstesinden gelir ve sen torunlarına daha yaşanabilir bir dünya teslim edersin.
Bu altmış yıl boyunca, teknolojinin inanılmaz değişimine de tanık oldum. Bugün baban senin için bir internet blog sitesi yapmış, ben internetle 50 yaşımda tanıştım. Sen yeni dünyada doğuyorsun, ben Amerikayı 30 yaşında gördüm. Radyo ile doğmuştum ama televizyonla tanışmam 20 yaşında oldu. Bu dönemde uzayın keşfi başladı. Neil Armstrong aya ayak bastı.
İnsanlar genlerle oynamaya başladı. İnsan ömrünü uzatmaya çalışıyorlar. Umarım sende
yüz yıl mutlu yaşarsın. Fenerbahçemizin 200 üncü yılını görürsün.

Bugün 19 Temmuz 2007 Fenerbahçemiz 100. yılını kutluyor. Bağdat caddesinde şenlikler var.
Biz babaanneyle senin doğumunu kutlayacağız.

Bugün 19 Temmuz 2007 Dinimiz için kutsal bir kandil günü dünyaya geliyorsun.Bu da senin bir
iyilik sembolü olacağının göstergesidir.

Hayat bir bayrak yarışı. Ben kimbilir kaçıncı koşucu idim. Ben bayrağı babana vereceğim.
O zaten starttan çıktı koşmaya başladı bile. Ben de finişe yaklaşıyorum ve bayrağı ona uzatıyorum. Sen henüz kenarda koşu ayakkabılarını giyiyorsun.
Koşmaya başlamadan önce sana söyleyeceklerim var:

Bu koşu boyunca her zaman kendine güven ama alçak gönüllü ol. Başkalarını asla küçümseme, onların yerine kendini koy, öyle düşün ve karar ver . Dürüst ol, etik davran . Başkalarının sana yapmasını istemediğin şeyleri sen de başkalarına yapma. Kendinle barışık ol. Değişimden korkma . Hatalar yapabilirsin ama aynı hatayı iki defa yapma.

Sana iyi yarışlar sevgili yavrum. Bayrağı sakın düşürme!

Maşallah!

Saat 10:46'da yani Türkiye saatiyle 17:46'da doğdum. Boyum 55.5cm, kilom 4.4kg. Hastanenin en büyük bebeği benim, savulun. Hihoyt! Benim adım Mars, önümde kimse duramas!

Annemle hemen göz göze geldim. Gerçi gözlerim henüz kapalıydı ama onun orda olduğunu bilmek bana huzur verdi. Babam zaten sürekli tepemde, benimle bebekhaneye kadar geldi. Peşimi hiç bırakmıyor, şimdiden ayvayı yedik anlayacağınız...

İşte geldim, burdayım!

İşte sonunda dışardayım! Bu ilk fotoğrafım. Diğer resimler ve videolar az sonra!

Mars

100 yıl bebeğine özellll!


Eh, sen şimdi nasılsa babana 2007-2008 sezon formasından da aldırırsın...

O zamana kadar 100 yıl takımınla idare et bakalım... (aramızda kalsın; forman bile hazır aslında!)

uçakta hostesler sana dayanamıycaaaakkk!...

doğuştan fenerli'ye de bu yakışır :)

Mars'ın halası ;) Selin

18 Temmuz 2007 Çarşamba

Şu an tekmeledi!


Ahh! Oğlum doğsan artık iyi olur yani... Neyse az kaldı.

Resim eski göbeğe aldanmayın sakın!

Mars'ın Annesi - Burcu

İçerden bir klip!Doğum sonrası resim ve videolarımı beklerken bununla idare ediverin. Boksör konumunda gard almışım...

Halam geldi!


Bu arada halam da geldi geçen akşam New York'ta TAO'ya yemeğe gittik. Yemekler pek lezzetli olacak ki, annem yedikçe burda bana yer kalmadı... Mecburen dışarı çıkıp fotoğrafı ben çektim. :)

Mars

Mama@MoMA


Annem burada alışverişten fırsat buldukça modern sanat müzesi MoMA'yı da gezdi. Durumunu net şekilde anlatan bir Edward Ruscha tablosu önünde dayanamayıp babama böyle poz vermiş. Sabret annem az kaldı!

Mars

Annem pek eğleniyor...

Annem deniz kenarında pek de neşeli. Vallahi ne diyeyim 9 aydır pek rahat seyahat ettik kendisiyle. Gerçi son zamanlarda biraz sıkıştı burası ama, idare ediyoruz artık. Az kaldı!

Mars

Babam çalışmış!


Bu arada babam şimdiden çalışmış, günlüğümü hazır etmiş. Aferin babacım hep böyle ol. :)

Bir hazırlık, bir seferberlik ki sormayın. Heyecan diz boyu! Ben bir geleyim de görün dünyanın kaç bucak olduğunu... :)


Mars

2 güne ordayım hazırlanın!

Sevgili anne ve babacığım ve beni sabırsızlıkla bekleyen tüm aile eşrafı, eş dost,
2 güne ordayım, hazırlıklı olun ona göre!
Babam tüm gelişmeleri, fotoğraf ve videolarımı sizinle paylaşacak. Arada ben de yazmaya çalışacağım.